آموزش کاهش نویز خط اینترنت

آموزش کاهش نویز خط اینترنت

در مطلب قبل در سایت نت تو آموختیم که چگونه میزان نویز خط اینترنت را تشخیص بدهیم. اکنون در این مطلب به آموزش کاهش نویز خط اینترنت خواهیم پرداخت. اگر بررسی کرده اید و نویز خط شما بالاست پس با ما همراه باشید.

پیش از این فهمیدیم که برای داشتن خط با کیفیت برای اینترنت هر چه شاخص SNR خط ما بیشتر باشد بهتر و نویز آن کمتر است. و هر چه میزان Line Attenuation کمتر باشد، کیفیت خط ما بهتر است.

چگونه بفهمیم خط اینترنت ما نویز دارد؟: تشخیص نویز خط تلفن

راه های افزایش کیفت خط تلفن و کاهش نویز خط اینترنت

کم کردن نویز خط تلفن با افزایش SNR

س ان آر مخفف Signal-to-noise ratio به معنی نسبت سیگنال به نویز اندازه گیری مورد استفاده در علم و مهندسی است که سطح سیگنال مورد نظر را با سطح نویز پس زمینه مقایسه می کند.

Signal to noise ratio یک شاخص برای سنجش سرعت ارتباط است و به آن معناست که توان سیگنال اصلی به توان نویز به چه میزان است. هرچه این تناسب بیشتر باشد قطعا کیفیت لینک ارتباطی که از آن استفاده می کنید هم بهتر خواهد بود.

یکی از بهترین اقداماتی که برای افزایش سرعت SNR می توان انجام داد استفاده از اسپلیتر DSL Filter است.

اسپیلیتر یک دستگاه بسیار کوچک است که موجب می شود دستگاه تلفن متصل به خطل تلفن نویز کمتری روی خطوط اینترنت پرسرعت شما ایجاد کند. این دستگاه انواع مختلفی دارد که با قیمت های متنوع در بازار قابل مشاهده است.

کم کردن نویز خط اینترنت با اسپلیتر

استفاده نکردن از سیم های برق در کنار مودم

توجه داشته باشید که اگر از چندین کابل برق در کنار مودم استفاده کنید با مشکل نویز ADSL در خط تلفن مواجه خواهید شد. بنابرین سعی کنید از سه راهی های کوچک برای کابل های برق استفاده کنید و آنها را تا حد امکان از مودم و خط تلفن دور کنید.

بررسی محل عبور سیم تلفن

اگر در محلی که سیم تلفن عبور کرده، آسانسور یا هیتر برقی وجود داشته باشد، باعث ایجاد نویز می‌شود. همچنین بهتر است برای خط تلفن از سیم‌های مفتولی مسی و با روکش ضد نویز استفاده کنید.

حل مشکل نویز ADSL در خط تلفن با آپدیت Firmware یا نرم افزار مودم

به دلیل اینکه بسترهای مخابراتی جدید ممکن است با مودم شما سازگاری نداشته باشند. بنابراین بهتر است نرم افزار مودم را بروز کنید. همچنین تا حد امکان از مودم‌هایی که شرکت ارائه دهنده اینترنت شما توصیه کرده، استفاده کنید.

آپدیت مودم

موارد دیگری که باید برای بررسی و رفع اشکال چک کنید تا از کیفیت خط اینترنت اطمینان حاصل کنید، عبارتند از:

  • سیم ها و سوکت های تلفن باید در سلامت و کیفیت کامل باشد.
  • نقاط اتصال مخابرات که به خط تلفن می شود بررسی و هر گونه ایراد موجود برطرف شود.
  • یک اسپلیتر سالم و با کیفیت استفاده کنید.
  • کوتاه کردن مسیر تلفن تا حدی که امکان پذیر است.

با آموزش کاهش نویز خط اینترنت با شما همراه بودیم. نت تو مشاور رایگان و معرفی بهترین سرویس اینترنتی از شرکت های اینترنتی مختلف با توجه به نیاز و شرایط شما. نت تو با من…

امتیاز این مطلب
4/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *