بستن اینترنت برنامه ها در ویندوز

بستن اینترنت برنامه ها در ویندوز

یکی از مشکلات کاربران ویندوز، استفاده برنامه های مختلف از پهنای باند و حجم اینترنت می باشد. پیش از این در مطلبی از وبلاگ سایت نت تو به موضوع بالا بردن سرعت اینترنت در کامپیوتر اشاره کردیم. گفتیم که یکی از راهکارها بستن اینترنت برنامه ها در ویندوز می باشد. در این مطلب به نحوه چگونگی کار با نرم افزار Netlimiter برای محدود کردن اینترنت برنامه ها خواهیم پرداخت.

اکثر برنامه ها باوجود اینکه به صورت آفلاین هستند و نیازی به اینترنت ندارند، بدون اطلاع شما به سرورهای شرکت سازنده متصل می شوند و اطلاعاتی را رد و بدل می کنند. همچنین در ویندوز در نسخه های 10 و 11 حتی با تنظیمات مختلف برای بستن آپدیت ویندوز؛ باز هم نمی توان به طور کامل آپدیت را بست.

پس اگر با مصرف بدون دلیل اینترنت همراه هستید با ما همراه باشید تا به راحتی از دسترسی برنامه های خاص به اینترنت جلوگیری کنید.

سرعت اینترنت در کامپیوترتان پایین است؟ بالا بردن سرعت اینترنت در ویندوز

یکی از بهترین برنامه ها برای بستن اینترنت برنامه در ویندوز نرم افزار Netlimiter می باشد.

نت لیمیتر چیست؟

NetLimiter یک ابزار کنترل و نظارت بر ترافیک اینترنت است که برای بستن اینترنت برنامه ها در ویندوز طراحی شده است. در پایان شما در نظارت بر اتصال اینترنت خود استاد خواهید شد.

نت لیمیتر به شما کنترل کامل شبکه را بر روی رایانه شما می دهد. شما تصمیم می گیرید که برنامه های شما مجاز به اتصال کدام ها هستند و سرعت این اتصالات چقدر باشد.

نت لیمیتر

برخی از ویژگی های برنامه نت لیمیتر

  • مشاهده برنامه های متصل به اینترنت
  • مشاهده حجم مصرفی توسط هر برنامه
  • جلوگیری از آپدیت برنامه ها
  • کنترل حجم اینترنت

Activity : کلیه سرویس ها و نرم افزار هایی که در حال استفاده از شبکه هستند را نمایش می دهد.


با راست کلیک بر روی یکی از نرم افزار های در حال اجرا گزینه های زیر برای شما فعال می شود:

آموزش بستن اینترنت ویندوز

Info : نمایش کامل اعم از نام، نسخه، قوانین (Role) نوشته شده نرم افزار

بستن اینترنت برنامه

Traffic stat : نمایش ترافیک مصرف شده به صورت کامل (سال، ماه، روز). همچنین می توانید میزان مصرف را بر اساس شبکه و یا پهنای باند مصرف شده در اینترنت نیز مشاهده کنید.

با کمک این قسمت و مشاهده حجم واقعی مصرف اینترنت خود و مقایسه آن با گزارش سرویس دهنده اینترنت تان، خواهید فهمید که گزارش ISP شما در مورد مصرف اینترنت صحیح است یا خیر.

آموزش بستن اینترنت برنامه ها

Add Rule : در اینجا می توانید قوانینی برای نرم افزار ایجاد کنید. مثلا حد مجاز دانلود و یا آپلود و یا اولویت در استفاده از شبکه.

قطع کردن اینترنت برنامه ها

Kill Connections : بستن نرم افزاری که در حال اجرا است (جلوگیری از اتصال آن برنامه به اینترنت)


Rule List : نمایش کامل قوانینی که برای نرم افزار ها ایجاد کرده اید.

Filter list : شما در این نرم افزار فیلترهای متفاوتی دارید. مثلا فیلتر اینترنت، یا فیلتر شبکه محلی، یا فیلتر یک رنج خاص از آی پی ها، یا فیلتر یک پورت خاص و یا فیلتر یک سرویس خاص که همگی در این قسمت نمایش داده می شوند.

Application List : لیست نرم افزار هایی که دارای فعالیت بوده و می توانید آنها را مدیریت کنید.

Permissions : دو نوع دسترسی در این نرم افزار تعریف شده است. یکی دسترسی به کنترل و نوشتن قوانین و دیگری مشاهده و نظارت. برای اعمال یک کاربر به یک یا هردو ویژگی می توانید از قسمت Tools به گزینه Permissions دسترسی داشته باشید.

Stat Manager : برای مشاهده لحظه ای و مقدار ترافیک مصرف شده سرویس ها نیز می توانید به قسمت Tools و گزینه Stat Manager بروید

راحت ترین روش برای بستن اینترنت برنامه ها در ویندوز

با بردن اشاره گر موس روی برنامه موردنظر، آیکن هایی نمایان می شود که برای بستن دانلود و ارسال برنامه از آیکن هایی که مشخص کرده ایم، استفاده می کنیم.

netlimiter

کلیک بر روی آیکن موردنظر و انتخاب Deny برای بستن کامل استفاده برنامه موردنظر از اینترنت

Ask: هر بار که نرم افزار بخواهد از اینترنت شما استفاده کند از نت لیمیتر از شما اجازه می گیرد. می توانید انتخاب کنید که استفاده کند یا خیر.

Allow: به برنامه اجازه استفاده از اینترنت داده می شود.

Deny: به برنامه اجازه دسترسی به اینترنت در هیچ شرایطی داده نمی شود.

آموزش netlimiter
امتیاز این مطلب
4/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *