اینترنت گیمینگ

اینترنت گیمینگ

اگر اهل بازی با کنسول، موبایل یا کامپیوتر باشید، حتماً می‌دانید که بخش آنلاین هر بازی جذاب‌ترین قسمت آن است. برای گیمرها پیدا کردن بهترین سرویس اینترنت، بدون قطعی و تاخیر، همراه با سرعت و کیفیت بالا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید یا فقط اوقات فراغت خود را با بازی‌های آنلاین سپری می‌کنید، به کیفیت بالایی از اینترنت نیاز خواهید داشت. اینترنت گیمینگ یک نیاز اساسی برای گیمرها می باشد. در این مطلب از سایت نت تو به این سوالات پاسخ خواهیم داد: بهترین اینترنت برای بازی کدام است؟ اینترنت مخصوص بازی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

بهترین اینترنت برای بازی

اگر گیمر باشید حتما تجربه کرده اید: در حال بازی شوتینگ، یک لحظه بازی قفل می‌کند. دقیقا زمانی که شما در راش یا حمله بودید. دو ثانیه بعد شما با بدن بی جان کاراکتر خود روبرو شده‌اید. فقط دو ثانیه کافی‌است که کل استراتژی شما را به باد بدهد. غیرممکن است گیمر باشید و این دو ثانیه را تجربه نکرده باشید. این یعنی اینترنت شما مناسب بازی نیست. اینترنت گیمینگ علاوه بر سرعت بالا، باید ویژگی های دیگری هم داشته باشد. در زیر به چند مورد اشاره می‌شود:

ویژگی های اینترنت گیمینگ

سرعت اینترنت برای بازی

سرعت

سرعت دانلود و آپلود بالا به صورت نامتقارن

پینگ پایین برای بازی

پینگ تایم (ping time)

کاهش زمان ارسال و دریافت اطلاعات

تاخیر پایین اینترنت

لتنسی (latency)

تاخیر پایین دریافت اطلاعات

کاهش تاخیر در ارسال و دریافت داده ها

جیتر (jitter)

کاهش تاخیر در ارسال و دریافت داده ها

سرعت دانلود

همانطور که می‌دانید سرعت دانلود به سرعت انتقال اطلاعات از سرور به کنسول بازی گفته می‌شود. برای مثال اگر با موبایل صفحه اینستاگرامتان را چک می‌کنید، سرعت دانلود به مدت زمانی گفته می شود که اطلاعات صفحه اینستاگرام شما از سرور اینستاگرام به موبایل‌تان ارسال می‌شود. حداقل سرعت دانلود برای بیشتر بازی‌ها، ۳ مگابیت برثانیه است که این موضوع به تعداد افرادی که در حال استفاده از اینترنت هستند نیز بستگی دارد.

سرعت آپلود

سرعت آپلود به سرعتی گفته می‌شود که اطلاعات از موبایل یا وسیله مورد استفاده شما به سرور ارسال می‌شود. باز هم به مثال اینستاگرام بر می‌گردیم؛ این بار تصور کنید شما می‌خواهید تصویری در صفحه اینستاگرام خود پست کنید. به مدت زمانی که اطلاعات از موبایل شما به سرور اینستاگرام ارسال شود، سرعت آپلود گفته می‌شود.

معمولاً بهترین سرعت آپلود برای گیمینگ بسیار بیشتر از سرعت مورد نیاز برای سایر فعالیت‌ها است. چرا که زمانی‌که بازی می‌کنید، دائماً در حال ارسال اطلاعات به سرور بازی هستید. درنتیجه بالا بودن سرعت آپلود اهمیت ویژه ای دارد.

پینگ تایم اینترنت گیمینگ

در بازی های آنلاین، نرخ انتقال اطلاعات بین دو سرور از سرعت دانلود و آپلود مهم تر است. به زمان رفت و برگشت اطلاعات به سرور، پینگ (ping) گفته می شود. به این معنا که هر چقدر سرور دورتر باشد، اطلاعات با تاخیر نمایش پیدا می کنند. پینگ تایم را با میلی ثانیه (ms) اندازه‌گیری می‌کنند و هرچه این مقدار بیشتر باشد، سرعت بازی کندتر خواهد بود. گاهی ممکن است سرعت اینترنت بالا باشد اما به دلیل تاخیر در سرور سرعت بازی کاهش پیدا کند. هر چه این مدت زمان کم تر و منظم تر باشد، تجربه بهتری از بازی آنلاین خواهید داشت.

بهترین زمان تاخیر برای اینترنت گیمینگ کم تر از ۱۰۰ میلی ثانیه هست (که همیشه رسیدن به آن ممکن نیست). اگر این مقدار بیشتر از ۱۵۰ میلی ثانیه باشد، نشان دهنده Lag یا تاخیر زیاد است.

درنظر داشته باشید که اگرچه پینگ تایم پایین یک مزیت محسوب می شود اما پینگ تایم با فاصله رابطه مستقیم دارد. با خرید تجهیزات نمی توان پینگ را کاهش داد، اما تجهیزات نامناسب موجب افزایش زمان پینگ خواهند شد. برای مثال زمانی که از مودم های نامرغوب استفاده می کنید و یک شخص دیگر همزمان با شما به وای فای وصل شود، پینگ به شدت بالا خواهد رفت.

برای به دست آوردن پینگ، به سایت speedtest.net مراجعه کنید. سپس گزینه GO را انتخاب کنید تا مقدار پینگ اینترنت شما نمایش داده می شود. اگر کم تر از ۲۰ باشد، به سرعت فوق العاده ای از بازی آنلاین دست پیدا خواهید کرد.

علاوه بر سرعت، پینگ پایین و … بهترین اینترنت برای بازی باید ویژگی های دیگری هم داشته باشد:

  • پایداری مناسب
  • تضمین حداقل سرعت
  • کیفیت و پشتیبانی ویژه
  • راه اندازی و نصب سریع
  • پوشش‌دهی در سراسر کشور
  • تست و بررسی رایگان قبل از خرید، متناسب با محل سکونت شما

کیفیت اینترنت را چگونه ارزیابی کنیم؟: کیفیت اینترنت

پیشنهاد سرویس گیمینگ

بررسی های انجام شده نشان می دهد میانگین مصرف ترافیک اینترنت برای هر گیمر معادل ۴۰ تا ۳۰۰ مگابایت در هر ساعت است. براساس گزارش سایت whistleout مصرف ترافیک باتوجه به نوع بازی متفاوت است. برای مثال میانگین مصرف ترافیک بازی Destiny در هر ساعت ۳۰۰ مگ و مصرف بازی Call of Duty در ساعت حدود ۴۰ مگ است.

اینترنت برای بازی دوتا 2
اینترنت مناسب وارکرافت
اینترنت فورزا
اینترنت برای کال آف دیوتی

در صورتی که برای انتخاب اینترنت مناسب بازی ( اینترنت گیمینگ ) به مشاوره نیاز دارید، به صفحه مشاوره رایگان مراجعه کنید و یا با کلیک روی آیکن تماس سریع در قسمت پایین سمت راست سایت شماره و نام خود را بگذارید تا کارشناسان نت تو با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند. نت تو معرفی بهترین سرویس با توجه به شرایط شما. نت تو با من…

آخرین مطالب

امتیاز این مطلب
4/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *